"Світ належить тим, хто вміє хотіти" Д. Донцов

 

Дмитро Іванович Донцов народився 30 (17 за старим стилем) серпня 1883 року в степовій Україні, у місті Мелітополі, що на Запоріжжі. Предки його, як згадував сам Донцов, походять із Слобідщини, а саме з Вороніжчини.

 Детальніше....

Вийшов 7-й том «Вибраних творів» Дмитра Донцова PDF Друк e-mail
Написав AlDarr   
Понеділок, 02 лютого 2015, 17:25

Це видання організували Науково-ідеологічний центр ім. Д. Донцова і видавнича фірма «Відродження» за підтримки групи меценатів.

Відповідальний редактор, упорядник, автор передмови і коментарів Олег Баган, літературний редактор – Ярослав Радевич-Винницький. Книга має назву «Ідеологічна та історіософська есеїстика» (1923-1939 рр.) і містить трактат «Націоналізм» (1926 р.), відомі брошури «Кардинал Мерсьє: слуга Бога і нації» (1935 р.) і «Де шукати наших історичних традицій?» (1939 р.), маловідому історіософську есеїстику Д. Донцова в календарі-альманаху «Дніпро» за 1923-1930 рр., кілька блискучих есеїв із «Вістника» («Кінець російської революції», «Агонія большевизму і Еклезіяст», «Санчо Панса в нашій дійсності», «Коли вмирає легенда…» та ін.). Цікавинкою тому є  й зрідка згадуваний реферат «Війна у творі Клазевіца», який сьогодні є особливо актуальною появою.

У передмові до тому О. Баган з’ясовує такі важливі питання сучасних ідеологічних підходів до спадщини класичного мислителя, як причини критики Д. Донцовим політичних традицій українства ХІХ ст., значення інтелектуальної і філософської переорієнтації у 1920-і рр. національно-визвольного руху на світоглядний ірраціоналізм та волюнтаризм, ідейні основи трактату «Націоналізм», полеміка із критиками Д. Донцова, оцінка праці М. Сосновського «Дмитро Донцов: політичний портрет» та ін.

Зміст тому, відтак, зацікавить політологів та теоретиків національної думки, філософів та культурологів та всіх прихильників національної ідеї.

Останнє оновлення на Понеділок, 02 лютого 2015, 17:27
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Наша кнопкаНаші друзі

Main page Search