"Найбільш гнітять того, хто найменше вимагає" Д. Донцов

 

Дмитро Іванович Донцов народився 30 (17 за старим стилем) серпня 1883 року в степовій Україні, у місті Мелітополі, що на Запоріжжі. Предки його, як згадував сам Донцов, походять із Слобідщини, а саме з Вороніжчини.

 Детальніше....

„Дух животворить”. Передмова В.Рога до книги "Дороговказ Григорія Сковороди нашій сучасності" PDF Друк e-mail

alt„Сковорода - це початок духовного пробудження народу ".

Володимир Шаян

Остання праця Дмитра Донцова (1883-1973) присвячена життю і творчості геніального українського філософа Григорія Сковороди, так мало і поверхово дослідженого нами.

Наука Сковороди є сьогодні особливо актуальною і є дійсно правдивим і надійним дороговказом не лише нашій сучасності, але й майбутньому. Людина, яка своїм життям і своєю творчістю дала яскравий урок, як можна бути вільним серед неволі і святим посеред пекла, залишила нам безцінний заповіт, так злочинно бездумно занехаяний та ігнорований нащадками.

Надзвичайно влучно Донцов у своїй брошурі висвітлює і актуалізовує такі аспекти вчення Сковороди як „нерівна рівність”, „сродність”, „ієрархія”, „традиція”, „провідна верства”.

Донцов у своїй творчості часто звертався до філософської спадщини Г.Сковороди. В багатьох своїх творах він цитує цього видатного українського мислителя, і недаремно його остання праця цілком присвячена цій небуденній постаті. Певні, що вдумливий читач сам зможе оцінити неабияку вартість, глибину і актуальність цієї праці, знайде в ній відповіді на безліч питань, котрі хвилюють І потребують чіткої відповіді.

 

 

Д.Донцов наголошує виключно важливу роль філософії, ідеології, теорії у практичному житті суспільства. „Без „Капіталу” Маркса не можна собі уявити комунізму. Без Магометового „Корану” — не можна собі уявити воюючого ісламу”... Від себе додамо, що без писань Міхновського, Липи, Стецька, Ленкавського, Бандери і, насамперед, самого Донцова не можемо собі уявити революційного українського націоналізму.

Нехай же думки та ідеї, викладені в пропонованій до уваги читачів праці, пробуджують з довготривалого сну українців, спонукають нас задуматися над СВОЇМ місцем у цьому світі, у тій боротьбі, котра споконвічно точиться між Добром і Злом, між ,духом і брюхом”, навчить нас дбати про відповідність і відповідальність, допоможе стати кращими, досконалішими, мудрішими, шляхетнішими і мужнішими.

Сотні років Україна не мала філософів рівня Сковороди, десятки років ми не маємо ідеологів рівня Донцова, але не забуваймо, що „Великі Воїни з'являються тоді, коли настає час Великих битв”. Час настав!

Віктор Рог, 

Голова Молодіжного Конгресу Українських Націоналістів

м.Київ 

Ця маловідома праця має свою особливу цінність, а це тому, що вона є останньою, яку написав доктор Дмитро Донцов в свойому житті і то в кінцевих тижнях перед своєю смертю. Остання сторінка так і залишилась не витягненою з валка  машинки до писання...

 

Наша кнопкаНаші друзі

Main page Search